Lista aktualności Lista aktualności

MOBILNY LAS POD RĘKĄ

MOBILNY LAS POD RĘKĄ

 

            Na zlecenie Lasów Państwowych została przygotowana przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej przygotowało aplikacja mBDL (Mobilny Bank Danych o Lasach), umożliwiająca dostęp do map leśnych z każdego zakątka kraju. Aplikację można pobrać na wszystkie urządzenia  z mobilnym systemem operacyjnym Android i iOS. Aplikacja jest darmowa i działa również w trybie offline, ponieważ na terenach leśnych często występują problemy z zasięgiem.

            W Mobilnym Banku Danych o Lasach można znaleźć mapy  tematyczne, m.in.: mapy podstawowe, drzewostanowe, zbiorowisk roślinnych, form własności, siedlisk leśnych, zagospodarowania turystycznego, łowiectwa, zakazów wstępu do lasu oraz mapę zagrożenia pożarowego. W aplikacji można wyszukać konkretne wydzielenie leśne na podstawie: adresu leśnego, działki ewidencyjnej, a także punkty adresowe.

Aplikacja posiada możliwość zapisu punktu z lokalizacji GPS, zapisu trasy,
jak również może posłużyć jako prosta nawigacja do wyznaczonego punktu.

Zapisane punkty i trasy można wyeksportować w postaci  pliku w formacie KML, przesyłać lub importować na inne urządzenia mobilne, na których również jest zainstalowana aplikacja mBDL.

W menu Pomoc dostępna jest instrukcja opisująca funkcjonalności aplikacji.
Z instrukcją warto się zapoznać na początku pracy z aplikacją.

 

Linki do sklepów:

Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&fbclid=IwAR3Dro_PnQCW7Hf1tOCT_zSKeg3wHpWI3kY25FTfodRUza43_K77OnI_0HM

 

AppStore

https://apps.apple.com/pl/app/mbdl/id1388815663?l=pl