Lista aktualności Lista aktualności

Piknik Rodzinny w Dobiegniewie

W sobotę 29 kwietnia 2023 roku Nadleśnictwo Głusko włączyło się w uatrakcyjnienie Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Dobiegniewskie Centrum Kultury.
W ramach imprezy przygotowane zostało stoisko promocyjno-edukacyjne na temat gospodarki leśnej z licznymi niespodziankami. Wydarzenie miało miejsce nad Jeziorem Wielgie na dobiegniewskiej promenadzie.

Jedną z atrakcji były drobne nagrody za prawidłowo udzielone odpowiedzi w konkursie: ,,pytania o lasy”. Odwiedzający stoisko nadleśnictwa mogli zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę  na temat  prowadzonej gospodarki leśnej, zarządzania, udostępniania i finansowania lasów. Nie brakowało też pytań z dendrologii czy też
z ochrony przyrody. Ponadto Pan Henryk Ostrowski - Zastępca Nadleśniczego – wygłosił ciekawy wykład o tematyce leśnej.

Poza ,,sprawdzianem wiedzy teoretycznej” odbył się pokaz praktycznego wykorzystania samochodu patrolowo-gaśniczego. Najmłodsi uczestnicy mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. W tym miejscu nie mogło zabraknąć prelekcji na temat ochrony lasu przed pożarami, którą wygłosił Adam Wasieczko – Specjalista Służby Leśnej. Wyjaśnił zasady funkcjonowania systemu obserwacji terenów leśnych, podejmowanych działań profilaktycznych, alarmowania o pożarach oraz zasad współdziałania ze strażą pożarną.

Stoisko Nadleśnictwa Głusko na pikniku ściśle współpracowało ze stoiskami Drawieńskiego Parku Narodowego oraz Punktem Rekrutacyjnym Wojska Polskiego z Gorzowa Wielkopolskiego.

Tekst i fotografie: H. Ostrowski i A. Wasieczko