Lista aktualności Lista aktualności

Sadzenie lasu

W sobotę 15 kwietnia 2023 roku w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Łączą Nas Drzewa” zorganizowane zostało sadzenie lasu. Wydarzenie miało miejsce w Leśnictwie Wołogoszcz w oddziale leśnym 182k oraz 183d znajdujących się przy drodze publicznej do miejscowości Chrapów.

W ramach wspólnego sadzenia lasu zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych wraz z pracownikami Nadleśnictwa Głusko odnowili przygotowane wcześniej dwa fragmenty lasu. Inicjatorem wydarzenia był miejscowy leśniczy a jednocześnie przewodniczący Rady Miejskiej w Dobiegniewie – Pan Marek Kowalczyk.

Poza wspólnym sadzeniem gatunków lasotwórczych – świerk pospolity i brzoza brodawkowata – zaproszeni Goście wysadzili po 1 jabłoni stając się tym samym ,,opiekunem drzewa”.

Po odnowieniu całych powierzchni wszyscy uczestnicy biorący udział w akcji podpisali się na wcześniej przygotowanym specjalnym słupku a po wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia udali się na miejsce biwakowania ,,Czarnolesie” na zasłużony ciepły posiłek.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Andrzej Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, Bogusław Kierus – Starosta strzelecko-drezdenecki, Sylwia Łaźniewska – Burmistrz Dobiegniewa, Tomasz Świdkiewicz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Głusko, Henryk Ostrowski – Zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Głusko.

Tekst: A. Wasieczko

Foto: A. Wasieczko